POGORZELICA

Urokliwa, pachnąca lasem sosnowym, miejscowość letniskowa nad Bałtykiem w województwie zachodniopomorskim. Tutejsze, doskonałej jakości wody morskie wielokrotnie otrzymywały odznaczenie Błękitnej Flagi.

Po Pogorzelicy bardzo przyjemnie porusza się rowerem. W okolicy jest wiele malowniczych tras. Jedną z największych atrakcji jest jednak kursująca tu Nadmorska Kolej Wąskotorowa, niedawno odremontowana i oddana do użytku turystów w całkiem nowej odsłonie. Bogate zaplecze gastronomiczne świadczy o atrakcyjności i świetnym przygotowaniu Pogorzelicy na turystów. Restauracje, kawiarnie, pizzerie, smażalnie, bary, ogródki piwne i tradycyjne budki z jedzeniem nakarmią nawet najbardziej wymagających.

W dni, kiedy pogoda nie sprzyja kąpielom w morzu wybrać się można do licznych w okolicy kompleksów basenowych i aquaparków.

Miłych wrażeń związanych z kontaktem z naturą dostarczyć mogą także Jezioro Liwa Łuża i obejmujący jego teren, rezerwat przyrody oraz jezioro Konarzewo. Zielone obrzeża tych akwenów są siedliskiem wielu rzadkich i interesujących gatunków ptaków. To właśnie tutaj w sąsiedztwie jeziora Konarzewo powstał drugi etap Osiedla Nad Stawem.